Adalet Partisi önderi Vecdet Öz’den dikkat çeken açıklama: ‘Genel başkanlığı bırakmam için tehditler geliyor’

Eski Başbakan Tansu Çiller’in teklifi ve Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ile üçüncü ittifak savlarıyla gündemde olan Adalet Partisi Genel Lideri Prof. Dr. Vecdet Öz, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Öz, evvelki haftalarda Cumhuriyet‘e verdiği röportajda Çiller’in kendisine teklifte bulunduğunu açıklamıştı.

“‘İKİNCİ ADAM OL’ DEDİ”

Öz, şöyle konuşmuştu:

“Tansu Hanım bir gün beni arayarak kahve içmeye davet etti. Ben de dostça bir halde bu daveti kabul ettim. Ülke gündeminden konuşacağımızı düşünerek gittiğim bu görüşmede Çiller bana siyasete dönmek istediğini açıkladı, ‘Ben ablan olarak partinin başına geçeyim sen de ikinci adam ol’ dedi. Bu işin ticaret işi olmadığını derin görüş ayrılıklarımızın olduğunu belirterek reddettim, örneğin o başkanlık sistemini tasvip ediyor, biz parlamenter sistemi.”

“TELEFONUMUZA İLETİ ATIYORLAR”

Vecdet Öz, son olarak Gazete Duvar‘dan Serkan Alan‘a konuştu.

AKP kanadından daima “Bırakın bu işi, vazgeçin” diye tehditler geldiğini söyleyen Öz, “‘Bu işlerle uğraşmayın, bırakın’ diye tehditler geliyor. Sanal ortamda yazıyorlar, telefonumuza bildiri atıyorlar. Bunlardan bir çekincemiz, endişemiz yok. Biz kimseden korkmayız” dedi.

“MHP’DEN DE AK PARTİ’DEN DE TEHDİTLER GELİYOR”

“MHP’den de AK Parti’den de bu usul, genel başkanlığı bırakmam için tehditler geliyor” tabirlerini kullanan Öz, “Bu tehditlerin akabinde kabahat duyurusu üzere tüzel adım atmayı düşündünüz mü?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Asla o denli bir şey yapmayız. Biz korkmayız. Gelsinler yapsınlar ne yapacaklarsa. Biz Atatürkçü cumhuriyetçi, vatansever insanlarız. Korkarak siyaset yapılmaz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.