Ali Babacan: ‘Bu seçimde büyük bir değişiklik olacak’

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Ankara Çubuk’ta yaptığı ziyaretlerde yurttaşların ve esnafın meselelerini dinledi.

Yaptığı bir ziyarette, tüm Türkiye’yi gezdiğini söyleyen Babacan, “Türkiye’nin her yerinde çok güçlü bir değişim talebi var” diye konuştu.

“DOLMUŞÇUYU EZDİRMEYİN”

Seyir halindeyken Babacan’ı gören bayan minibüs sürücüsü, aracının penceresinden Babacan’a seslendi. Sürücünün “Dolmuşçuyu ezdirmeyin Allah aşkına. Biz bittik. Bizi bitirdiler” kelamları üzerine Babacan “Lastik, yedek kesim, motorin… Hepsinin farkındayız. Çalışacağız” diye karşılık verdi.

“SEÇİMLER OLSUN, ÇABUK TOPARLAR”

Ziyaret ettiği bir esnaf, Babacan’a “Fazlasıyla çalışıyoruz ancak çalıştığımızın hiçbir kıymetini bulamıyoruz. Her gün artırım, her gün zam… Bıktık. İsyan edecek o kadar çok şey var ki… Allah kurtarsın bizi. Gelecek adama Allah kolaylık versin. Onu da düşünüyoruz” dedi.

Babacan bu kelamları “Seçime kadar bu türlü. Seçime kadar düzelmez. Seçimler olsun, çabuk toparlar. O işlerle ‘biraz’ uğraştık. Dışarıdan sıkıntı üzere görünüyor fakat dürüst ve ehil kadroyu kilit noktalara getirdiğin anda memleket ayağa kalkıyor” diye yanıtladı.

“DÖVİZ KURUYLA İLGİLİ SARSINTILAR İÇ KAYNAKLI”

Babacan katıldığı bir sohbette ekonomiyi “Dengeler büsbütün bozuldu. Bunun bir kısmı pandemi ve sonrasındaki dünyadaki ekonomik koşullar sahiden karışık gidiyor. Bir kısmı dış kaynaklı. Ancak değerli bir kısmı da iç kaynaklı. Döviz kuruyla ilgili bütün bu sarsıntılar büsbütün iç kaynaklı. Dünyada döviz kurları bu kadar dalgalı değil. Bir tek Türkiye’de… Toplam enflasyon da savaşan ülkelerde, Rusya’da ve Ukrayna’da, bakıyorsun, yüzde 15-20… Bizdeki kadar yüksek enflasyon ne G20’de ne OECD’de var” kelamlarıyla kıymetlendirdi.

“ÇOK GÜÇLÜ BİR DEĞİŞİM TALEBİ VAR”

Partisinin çalışmaları için tüm Türkiye’yi gezdiğini söyleyen Babacan “Bu seçimde büyük bir değişiklik olacak. Türkiye’nin her yerini geziyoruz. Geçen ay 18 ile gittim. Türkiye’nin her yerinde çok güçlü bir değişim talebi var” tabirlerini kullandı.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.