Antalya’da hava sıcaklığı 37 dereceyi gördü

Turizm kenti Antalya’da hava sıcaklığı yaz günlerini aratmadı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 92 yıllık dataları incelediğinde mayıs ayında sıcaklık rekoru en son geçen yıl 17 Mayıs’ta 41.7 derece ile kırıldı. Bugün ise kentte hava sıcaklığı 37, deniz suyu sıcaklığı da 25 derece olarak ölçüldü. Kent sakinleri ve yerli yabancı tatilciler Konyaaltı Sahili’nde yoğunluk oluşturdu. Kıyıda kimisi denize girdi kimi ise güneşlenmeyi tercih etti. Denizin ve sıcak havanın keyfini en çok çocuklar çıkardı.

Antalya’da yaşayan Irak asıllı Ray El Halk Musi, ailesinin sıcak havadan ötürü kenti çok sevdiğini ve yalnızca 2 ay çok sıcak olması nedeniyle zorlandıklarını söyledi.

Denizin keyfini çıkaran Mustafa Yılmaz da eşiyle hafta sonunu değerlendirdiklerini tabir etti.

Antalya’nın nemli ve sıcak olduğunu anlatan Yılmaz, “Diğer vilayetlere nazaran Antalya’nın daha sıcak olması benim sevdiğim bir istikameti. Zorlandığımız günlerde oluyor sıcaklık nedeniyle fakat genel olarak seviyoruz” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bilhassa güneş ışınlarının dik açıyla geldiği öğlen saatlerinde mecburî olmadıkça tatilcileri dışarı çıkmamaları istikametinde uyardı. (

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.