Azezli çocukların karne sevinci

Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye’nin barış sağladığı Azez bölgesinde yaşayan çocuklar, dün karnelerini aldı. Yetim Vakfı işletimindeki Tilalin Köyü’nde yaşayan bu çocuklar, memnunluklarını lunaparkta eğlenerek kutladı.

Tilalin Köyü’nde ikamet eden 140 çocuk ve annesi, Azez bölgesinde bulunan lunaparka servislerle götürüldü ve onlar için özel bir program hazırlandı. Cümbüşün akabinde bir dizi yarışla devam eden program, yemek ve dondurma ikramıyla son buldu. Yarışlarda derece alan çocuklara oyuncak ikram edildi.

Lunaparkta kutlama

2021-2022 eğitim yılının son gününde karne alan Azez’deki çocuklara cümbüş düzenlendi. Yaşları 1-14 ortasında değişen 140 çocuk ve annesi için gerçekleştirilen aktiflikte, Yetim Vakfı’nın işletiminde olan Tilalin Köyü’ndeki çocuklar, karne sevincini lunaparkta yaşadı. Çocuklar dönme dolaba, salıncağa, çarpışan otomobile ve gondola binerek günün tadını çıkardılar. Halat çekme, dev kaydıraktan kayma ve çuval yarışları üzere oyunlarla çocukların cümbüşü devam etti.

Şarkılar söylendi, mükafatlar alındı

Gün uzunluğu müzikler söyleyen, oyunlar oynayan ve birbiriyle yarışan çocukların memnunluğu yüzlerine yansıdı. Bu memnun günün anısına bol bol fotoğraf ve görüntü çekimi yapıldı. Düzenlenen yarışlarda dereceye girenlere çeşitli mükafatlar verilirken, çocuklara cümbüş sırasında patlamış mısır, içecek ve yemek ikram edildi.

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.