CHP’den Erdoğan’a karşılık: Belediyelerimize gölge etme…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, “Erdoğan’dan bir ricamız var: Sen belediyelerimize gölge etme, diğer ihsan istemiyoruz. Senin kerametine, himmetine belediyelerin gereksinimi yok, gölge etme. Sen bulunan dış kredileri engelleme, takoz olma yeter” sözlerini kullandı.

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“MECLİSİ TOPLANTIYA ÇAĞIRACAĞIZ”

TBMM’de sıhhat meslek örgütleriyle yaptıkları toplantı hakkında konuşan Altay, şunları söyledi:

*Acil ek caydırıcı tedbire gereksinimimiz var. Bunun için yasal bir düzenleme gereksinimimiz var.

*Sağlık sisteminin bütünüyle masaya yatırılmasına acil muhtaçlık var.

*Dünkü toplantıda Türk Tabipleri Birliği, sıhhat çalışanları, meslek örgütleri ve sıhhat çalışanları sendika yöneticilerinin talepleri doğrultusunda, onlardan gelecek bir metne de bağlı kalarak caydırıcılığı arttıracak bir kanun teklifini çalışıyoruz. Çalışıyoruz derken, o denli haftalarca değil, cumartesi günü bitireceğiz.

*Aynı halde bugün biraz evvel Cumhuriyet Halk Partisi’nin üç küme başkanvekilinin imzasıyla sıhhat sisteminde yaşanan başta şiddet olmak üzere problemlerin görüşülmesi için bir genel görüşme önergesini de teklifini de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduk. Artık bu, şu demek:

*Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni muhtemelen pazartesi günü bu bahisleri görüşmek, verdiğimiz kanun teklifini ve genel görüşme önergesini görüşmek üzere toplantıya çağıracağız.

*Bu katiyen bağcı dövmek değil. Buradaki niyet -atalarımızın söylediği şeyde söylüyorum- üzüm yemek kaygısındayız. Hükümeti yıpratmak, buradan siyasi bir çıkarım elde etmek peşinde değiliz.

*Toplum gerilmiş, biz burada artık sıhhat çalışanlarının hak etmediği bu muameleye karşı devletin alması gereken önlemlerin neler olduğunu, devletin önüne koymanın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin misyonu olduğu şuurundayız.

ERDOĞAN’A SESLENDİ: BELEDİYELERİMİZE GÖLGE ETME

Açıklamalarını Ankapark ile ilgili sürdüren Altay şunları söyledi:

“801 milyon dolar bugün açıldı Ankara’da basına. Türk parasına çevirdi çocuklar, 14 milyar TL’lik oyuncak çöplüğü. Ak Parti’nin belediyecilik anlayışı bu işte Ankara’da. Neresi orası? Ankapark. 14 milyar TL’lik dünyanın en büyük oyuncak çöpünü görmek isteyenleri de Ak Parti periyodunda yapılan ve çürümeye terk edilen oyuncak çöplüğüne bekliyoruz.

Gidin bakın; dinozor çöplüğü, dinozor çöplüğü… Erdoğan’dan bir ricamız var: Sen belediyelerimize gölge etme, öteki ihsan istemiyoruz. Senin kerametine, himmetine belediyelerin gereksinimi yok, gölge etme. Sen bulunan dış kredileri engelleme, takoz olma yeter” tabirlerini kullandı.

NEBATİ’NİN AKRABASININ THY’YE ATANMASINA REAKSİYON GÖSTERDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin akrabasının Türk Hava Yolları’nda ikram lideri olarak atanmasına sert çıkan Altay şöyle konuştu:

“Maşallah nepotizm son hız devlette devam ediyor. Ben de iyi olsun diyorum Sayın Mahmut Nebati’ye. Fakat benim de evladım var, okulu bitireli 2.5 sene oldu. daha işi yok, daha işi yok… Bu ne? Bu olmuyor işte, bu olmuyor.

Belki bu beyefendi, Mahmut Beyefendi bu misyonun gerektirdiği niteliklere sahip de olabilir. Bu olmaz, bu yanlışsız değil. Yakışık almaz. Bunlara tamah etmemek lazım, bunlara tevessül etmemek lazım.

Devletin ciddiyetini korumak ve devleti herkesin devleti, bir küme azınlığın, bir zümrenin, bir ailenin devleti yapmamak lazım. Devleti lekelememek lazım. Devlet hepimiz için kutsaldır, devleti lekelemeyin” diye konuştu.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.