Erzincan’da Toki hangi ilçede kaç konut yapacak? Erzincan toplumsal konutları nerelerde yapılacak? Erzincan Toki toplumsal konutları ilçelere nazaran dağılımı ve sayısı

TOKİ konut projeleri birçok vatandaşın dikkatinde yer alıyor. Binlerce konut inşa edilirken vatandaşlar Erzincan’da hangi ilçelerde konut yapılacağını merak ediyor. Konut Projesi kapsamında Erzincan’da yapılacak olan konutlarda dikkat çekiyor. İşte Erzincan TOKİ konutları hakkında merak edilen tüm detaylar…

ERZİNCAN’DA KAÇ KONUT YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Etraf Bakanı Murat Kurum’un katıldığı programda Erzincan’da yapılacak olan konutlar hakkında bilgiler paylaşıldı. Erzincan’da 1147 konut yapılacak açıklanırken hangi ilçelerde olacağı ise araştırılmaya başladı.

ERZİNCAN TOKİ KONUT MÜRACAATLARI NE VAKİT YAPILACAK?

TOKİ tarafından yapılan konut projelerinde müracaatlar 14 Eylül Çarşamba günü başladı. Tüm vilayetler için yapılacak müracaatlar 14 Eylül’de başlarken Erzincan içinde müracaat yapmak isteyenler müracaatlarını gerçekleştirebilir.


TOKİ KONUT FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları doğrultusunda TOKİ konutları hakkında açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalar doğrultusunda maliyet fiyatları üzerinden %40 indirim yapılacağı söylenirken 2 + 1 daireler için 608 bin TL fiyat belirlenirken aylık 2 bin 280 lira da taksit yapılmaktadır. Bununla birlikte 3+1 konutlar içinde 850 bin TL fiyat belirlendi. Konutlar 240 ay vade ile aylık 3187 TL ödeme yapacaklar.

Projeye iştiraki koşulu İstanbul’da yaşayan bireyler için hane geliri 18 bin öteki vilayetler için 16 bin olarak belirlendi. Kontratın imzalanması ile birlikte taksit ödemeleri başlayacaktır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ticari kar kaynağı haline getirmek isteyenlere ise fırsat vermeyeceğiz. Kendi aklınca devleti kandırarak TOKİ’den mesken almaya çalışanlar hem ödediklerini kaybedecek hem konutlarını kaybedecek. Sıkı bir kontrol düzeneği kuracağız.” biçiminde konuştu.

ERZİNCAN TOKİ KONUTLARI HANGİ İLÇELERDE YAPILACAK?

Bursa’da yapılacak olan TOKİ konutlarının hangi ilçede olacağı merak ediliyor. Bursa’da yapılacak konut sayısı ve ilçeleri:

İşte TOKİ konutu yapılacak

Erzincan merkezle başka ilçeler ve konut sayıları:

Erzincan Çayırlı TOKİ: 1580/250000 Toplumsal Konut Projesi. Konut Sayısı 158, müracaat ön ödeme yapılacak yer Ziraat Bankası.

Erzincan İliç TOKİ: 4. Etap 80/250000 Toplumsal Konut Projesi. Konut Sayısı 80, müracaat ön ödeme yapılacak yer Ziraat Bankası.

Erzincan Kemah TOKİ: 2. Etap 285/250000 Toplumsal Konut Projesi. Konut Sayısı 285, müracaat ön ödeme yapılacak yer Ziraat Bankası.

Erzincan Merkez TOKİ: 300/250000 Toplumsal Konut Projesi. Konut Sayısı 300, müracaat ön ödeme yapılacak yer Halk Bankası.

Erzincan Otlukbeli TOKİ: 110/250000 Toplumsal Konut Projesi. Konut Sayısı 110, müracaat ön ödeme yapılacak yer Ziraat Bankası.

Erzincan Refahiye TOKİ: 3. Etap 214/250000 Toplumsal Konut Projesi. Konut Sayısı 214, müracaat ön ödeme yapılacak yer Halk Bankası.


TOKİ TOPLUMSAL KONUT MÜRACAAT KURALLARI NELER?

Sosyal Konut Projesi kapsamında konut, konut yeri ve sanayi sitelerinin projelerden genç, emekli, şehit yakını, gazi ve engelliler yararlanabilecek.

Genç kategorisine müracaatta bulunacak olan şahısların 14 Eylül 1992 tarihinden sonra doğmuş olması gerekmektedir.

Proje kapsamında dar gelirli vatandaşların da mesken sahibi olması amaçlanmaktadır. TOKİ konutlarına müracaat yapacak olan bireylerin proje ili hudutları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi yahut proje vilayet nüfusuna kayıtlı kendisi eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine kayıtlı konut bulunmaması gerekmektedir. Daha evvel TOKİ’den konut almış olan bireylerde projeye dâhil edilmeyecektir. 18 yaşını doldurmuş olan Türk vatandaşları müracaatta bulunabilir.

Sosyal Konut Projesi kapsamında 1 haneden tek müracaat alınacaktır.

TOKİ ERZİNCAN KONUT KURA ÇEKİLİŞİ NE VAKİT?

TOKİ Toplumsal Konut Projesi müracaatları 14 Eylül 2022 tarihi itibariyle başladı. Müracaatlar ekim ayı sonuna kadar devam edecektir. Kura çekilişi için net bir tarih yer almasa da birinci temel Ocak ayında atılacak.

TOKİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? (2022-2023)

TOKİ Toplumsal Konut Projesi kapsamında müracaatta bulunacak olan şahıslar e-devlet üzerinden müracaatlarını gerçekleştirecektir. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.