Eşini defnettiği köyde 25 yıldır ‘elektriksiz’ yaşıyor

İstanbul’da emekli olduktan sonra da çalışmaya devam eden Remzi Gür, 1995 yılında eşini kaybetti. Eşini Belgrat köyüne defneden Gür, eşinin vefatının akabinde kent hayatını da terk ederek köye yerleşti. Köyde konutu olmayan Gür, ormanlık alanda bulunan babadan kalma yerinin üzerine, kendi imkanları ile mesken yaptı.

1997’DEN BERİ…

Ancak konutunu yaptığı yer köyün dışında olduğu için elektrik bağlayamadı. 1997 yılında yaptığı konuta yerleşen Remzi Gür, o günden beri elektrik olmadan hayatını sürdürüyor.

Tek başına ormanlık alanda yaptığı meskende yaşayan 89 yaşındaki Remzi Gür, artık yaşlandığını ve elektriksiz ömrünü sürdüremediğini söyleyerek elektriğinin bağlanmasını istiyor.

“ÖLMEDEN ÖNCE ELEKTRİĞİMİN BAĞLANMASINI ARZ EDİYORUM”

25 yıldır tek başına ve elektriksiz yaşayan Remzi Gür, “İstanbul’da çalışıyordum. Eşim vefat ettikten sonra buraya gelip defnettim. Burada yerim vardı, yerin üzerine mesken yaptım. 1997 yılında burada yaşamaya başladım ve o günden bu güne elektriksiz yaşıyorum. 89 yaşındayım elektriksiz yaşamak, yemek yapmak sıkıntı oluyor. Elektriksiz hayatım sıkıntı oluyor. 25 yıldan beri elektriksiz yaşıyorum. Ölmeden önce elektriğimin bağlanmasını arz ediyorum” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.