Fenerbahçe Lideri Ali Koç’tan, taraftarların Putin tezahüratı için Ukrayna’nın yansısına karşılık

Yüksek Divan Kurulu’nda, üye Cengiz Tokgöz, Ukrayna’dan özür dilenmesini isteyince Koç, “Ukrayna’dan özür dilemeyeceğiz. Ukrayna’nın dış işleri sözcüsünün, büyükelçisinin haksız telaffuzlarına bakarsanız onlar bizden özür dilemeli” dedi.

Koç, “20 saniyelik bir olaydan bahsediyoruz. 2. golü yedik bir şey olmadı. Elendik bu türlü bir şey olmadı. 1. golde oldu. Bana nazaran yakışıksız, gereksiz, F.Bahçe kimliğinden, kıymetlerinden, duruşundan çok uzak bir tezahürattı. 115 yıllık ulu tarihiyle büyük F.Bahçe topluluğunu, bir kısım taraftarın anlık öfkesi lakin haksız telaffuzuyla yaftalamaya çalışmak, sporun ne olduğunu bilmeyenleri, binlerce taraftarın maç adrenaliyle büsbütün karşısındakini incitmek için yaptığı 20 saniyelik hareketi güya koordine yapılmış üzere yansıtanları kınıyorum” diye konuştu.

‘UEFA İKİLİ STANDART UYGULAMAMALI’

Koç, “Avrupa’da ne garip paçavralar, simgeler açıldığını biliyor musunuz? UEFA ikili standart uygulamamalı. Sporla siyaset iç içe girmemeli. UEFA mı karar verecek tribünde ne tezahürat yapılacağına? Şırnak’ta yaşanan terör saldırısı sebebiyle ulusal grup siyah kol bandı takmak istedi, müsaade vermedi UEFA. Asker selamı olayı vardı Başakşehir’de. Çabucak üstümüze çöktüler. Siz kendinizi siyasete soktunuz. 1995’te 8 bin genç Müslüman erkek Srebrenitsa’da katledildi, o vakit bir şey uyguladınız mı? O denli bir savunma hazırladık ki çağrılmadan yollayacağız” dedi.

‘SARI-LACİVERTE BOYAYACAĞIZ’

Başkan Koç, topluluğa verdiği yeni dönem bildirisinde, “Mutlu olacaksınız, hazır olun, zira hoş şeyler göreceksiniz. Bize inanın, destekleyin. Bilhassa en küçük tökezlemede üstümüze çil üzere gelenlere müsaade etmeyin, dönem sonunda her şeyin hesabını sorarsınız. Etrafı Sarı-Laciverte boyamaya hazır olun. Bu sefer bizim olacak, bu yıl bizim yılımız olacak. 100. yılda muvaffakiyet F.Bahçe’ye yakışır” diye konuştu.

‘3 TRANSFER DAHA’

Koç, “Transferde geç kalındığına katılmıyorum. 7-8 kişi ayrılacak ve 3 kişi daha gelecek. Ancak takımda tutmak istediğimiz birkaç isme büyük ilgi var. Ekonomik açıdan geri çevrilemeyecek olanlar var, sportif açıdan şampiyonluk amacında de katiyen bırakılmama durumu var. Bakalım ne çıkacak” tabirlerini kullandı.

‘HER MEVZUMUZA MAYDANOZ’

Ali Koç, “Ayrıştırmanın olmaması için 4 yıldır daima olumlu baktım rakiplerimize. Lakin bir topluluk var ki, idaresi, lideri, atleti kim olursa olsun hiçbir halde bizim tarafa dokunmaktan kaçınmıyor. Her mevzumuza maydanoz oluyor” diye konuştu.

Bazı toplumsal medya hesaplarında transferde usulsüzlük yapmakla suçlandıklarını hatırlatan Koç, “Tabii medyada takımlı elemanları olduğu için bu iş alevlendiriliyor. Genç taraftarlarımıza bilhassa söylüyorum; çok çabuk galeyana geliyorsunuz, çok çabuk sazan oluyorsunuz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.