İbrahim Kiras: Öyle bir akıl tutulması yaşanıyor ki iktidar, hiçbir siyasetçinin yapması düşünülemeyecek yanlışları üst üste yapıyor

Karar Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Kiras, iktidarın soğan fiyatının sembolize ettiği hayat pahalılığı problemine ilişkin şikayetleri küçümseyerek “Biz TOGG yapıyoruz, siz soğandan bahsediyorsunuz” diye kızdığını belirterek, “Nedense bugünlerde öylesine bir akıl tutulması yaşanıyor ki iktidar sahipleri normal şartlarda hiçbir siyasetçinin yapması düşünülemeyecek yanlışları üst üste yapıyorlar. Mesela soğanın pahalılığından şikâyet edenleri Hz. Musa’ya itaatsizlik eden Yahudilere benzetmek gibi” dedi. 

Kiras, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Siyasi figürler ile dini figürler arasında bu şekilde saçma benzerlikler ihdas etmeye de özel bir merakları var zaten. Siyasi vaziyeti dinî bir mesele olarak kabul etmemizi istiyorlar. Böylece her türlü olumsuzluğu da sözde birtakım dinî amaçların gerçekleşmesi uğruna sineye çekmemizi bekliyorlar.

Oysa bu akıllıca bir siyaset değil. Çünkü vatandaş soğanın sarımsağın fiyatını veya evine et, süt, yumurta götürüp götüremediğini hesaba katmadan ‘İslam dünyasının lideri olacağız, Kudüs’ü kurtaracağız, Ay’a çıkıyoruz, uzaya gidiyoruz…” laflarının peşine takılıp gitmez.

Pazardaki soğan sarımsak fiyatlarına bile hâkim olamayan bir yönetimin dünyaya hâkim olma mücadelesi verdiğine inanacak olanlar vardır memlekette gerçi ama bunların kendi başlarına iktidar partisine bir seçim daha kazandıracak sayıda olabileceği de düşünülemez herhalde.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir