Santiment: Bu 3 Altcoin Fırsat Alanında! Bunlar ise Riskli!

Yakından takip edilen analitik platformu Santiment, OMG, SRM ve VIDT’in fırsat bölgesinde, bu 3 altcoin projesinin ise riskli bölgede işlem gördüğünü bildirdi.

Santiment, bu 6 altcoin için risk ve fırsat analizlerini yayınladı

On-chain analiz platformuna göre, seçili altcoin’ler Nisan ayına göre daha farklı fiyat hareketleri sergiliyor. Analizlerine göre, MVRV modeli, bu dönemde OMG, SRM ve VIDT gibi coin’lerde yeşil ışık yaktı. BEL, INJ ve RNDR gibi diğer altcoin’ler ise satın almak için ‘oldukça riskli’ bölgedeydi.

MVRV modeli, altcoin’lerin değerini gerçekleşen değerlerine göre analiz etmek için kullanılan popüler bir araçtır. Bu model, bir kripto para biriminin piyasa değerini hesaba katar. Bunu, coin’lerin Blockchain’de en son taşındığı ortalama fiyat olan gerçekleşen değeriyle karşılaştırır. MVRV modeli, bir coin’in mevcut piyasada aşırı değerli mi yoksa düşük değerli mi olduğunu belirlemek için kullanılmaktadır.

Kripto para piyasası oldukça volatil ve yatırımcılar her zaman doğru yatırım fırsatlarını arıyor. Santiment’in analizi, piyasa eğilimleri hakkında değerli bilgiler sağlar ve yatırımcıların bilinçli kararlar almasına yardımcı olur. OMG, SRM, VIDT, BEL, INJ ve RNDR için güncel analizleri şu şekilde…

Risk analizi: OMG, SRM, VIDT, BEL, INJ ve RNDR

Santiment’in analizleri, bazı kripto para birimlerinin şu anda değerinin altında olduğunu gösteriyor. Diğerleri için iyi bir yatırım fırsatı olabileceğini gösteriyor. OMG, SRM ve VIDT, bu dönemde tarihsel olarak iyi performans gösterdi. Ancak şu anda oldukça riskli yatırımlar olarak görülen BEL, INJ ve RNDR için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Sonuç olarak, analizler, piyasanın şu anda önceki aylara göre daha dağınık ve korelasyonsuz olduğunu gösteriyor. MVRV modeli, OMG, SRM ve VIDT gibi bazı kripto para birimlerinin şu anda iyi yatırımlar olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte BEL, INJ ve RNDR gibi diğerlerinin ise riskli olabileceğini doğruluyor.

Solana tabanlı altcoin projesi Serum (SRM), bu iddialarla karşı karşıya

Kriptokoin.com olarak geçen hafta ZachXBT’in Serum (SRM) hakkında öne sürdüğü iddiaları aktarmıştık. On-chain dedektifi Zachxbt’ye göre, 200.000’den fazla takipçisi olan Solana merkezli merkezi olmayan finans projesi Serum’un resmi Twitter hesabının adı ‘Luka’ olarak değiştirildi.

Önceki tüm tweet’ler silindiğinden orijinal Serum hesabının farklı bir kullanıcıya satıldığı tahmin ediliyor. Hesabın ekran görüntüsünü paylaşan ZachXBT, PFP avatarının Milady NFT ile değiştirildiğini aktardı. Ayrıca, hesabın “shitcoin”leri tanıtmak için kullanıldığını açıkladı.

Bu arada, Upbit ve Binance gibi birkaç borsa, Serum’u platformlarından çıkardı. Ardından, SRM fiyatı geçen yıl Eylül ayında ulaştığı ATH seviyesinden %98’inden fazla düşüş gösterdi. FTX’in iflası, Raydium ve Jupiter gibi Solana DeFi projelerini Serum ile bağlarını koparmaya zorladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir