Serkan Özbalta: Bu kadrosu en uygun yere getirme ismine çalışma içindeyiz

Süper Lig takımı Atakaş Hatayspor, Osman Çalgın Tesisleri’nde teknik yönetici Serkan Özbalta idaresinde yeni dönem hazırlıklarını sürdürüyor.

Yaklaşık 1 saat 25 dakika süren egzersizde futbolcular, pas drili, çabukluk ve taktik çalışması yaptı.

Ekibin yeni transferi Sarper Çağlar da ekiple birlikte egzersizlere başladı. İdmanda gazetecilere açıklama yapan teknik yönetici Serkan Özbalta, Hatayspor’da bulunmaktan ötürü keyifli ve huzurlu olduğunu söyledi.

Hatayspor’un Muhteşem Lig’de iki yıldır çok önemli başarılara imza attığını söyleyen Özbalta, “Hem ülke futbolu ismine hem de bulunduğumuz bu kentte bu ekibi en düzgün yere getirme ismine çalışma içinde olacağız. Bu manada hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Burada olduğum için son derece keyifli olduğumu söylemek isterim” dedi.

“SÜRATLE O MAKASI KAPATIYORUZ”

Yeni transferlerin de ekibe adapte olmaları adına büyük çaba gösterdiği belirten Özbalta, “Günümüzde sistematik bir formda oynamayan grupların çok külfetler yaşadığını gördük. Bu bütün kuruluşlarda, kurumsal kulüplerde yahut yapılarda bu türlü. Sistematik bir sistem oynayan, tertipleri olan, oyunun içinde ideolojisi olan kadrolar için alışılmış ki yeni gelen oyuncuların hazırlanması ve bizim onlardan istediğimiz zihinsel olguların oluşması için biraz vakte muhtaçlığımız var. Fizikî olarak hazır değiller. Bizim oynatacağımız oyuna adapte olma manasında olağan ki eksikleri var fakat çok da önemli çabaları var bunların yanında. Yani oynattığımız oyunu âlâ algılıyorlar. Hem teorikte paylaşıyoruz hem de alanda pratikte paylaştığımız şeyleri anlıyorlar. Hızla o makası, o açığı kapatıyoruz” diye konuştu.

“İLK HAFTAYI BAY GEÇMEK, KÜÇÜK BİR AVANTAJ”

Ligde birinci haftayı bay geçireceklerini ve bu durumun kendileri açısından avantaj olduğunu aktaran Özbalta, “Takımın hazırlanması, yeni katılan oyuncularımızın hem arkadaşlarıyla kaynaşması hem kente motive olması, tesise, konutuna burada oynanacak oyuna motive olması açısından bir hafta bir haftadır. Zira sahiden bir idmanın bile kıymeti olduğu bu çağdaş futbolda bizim için küçük bir avantajdır. Bu başımıza geldi, hoş. Bunu değerlendirmeye çalışacağız ancak çok çok büyük bir avantaj mı? Hayır” ifadelerine yer verdi.

Özbalta, transfer çalışmalarının sürdüğünü belirterek ince eleyip sık dokudukları bir transfer periyodu geçirdiklerini lisana getirdi.

KARDEŞLER: HATAYSPOR’LA DA KUPALAR KAZANMAK İSTİYORUM

Hatayspor’da çıkış yakalamak istediğini söyleyen yeni transferi Erce Kardeşler de, amacının kulübüne para kazandırarak Avrupa’ya transfer olmak olduğunu söyleyerek, “Yaşım biraz genç görünebilir fakat futbolda asla yaş kıymetli değildir. Yalnızca performans kıymetli. Trabzonspor’da da şampiyonluklar yaşadım. Kupalar kazandım. Bunun vermiş olduğu da bir hırs var. Açıkçası kupalar kazanmak insanı inanılmaz formda motive ediyor. Hatayspor’la da kupalar kazanmak istiyorum. İki yıldır çok güzel bir ivmesi var Hataysporumuzun. Umuyorum ki biz de bu sene üstüne koyarak Hataysporumuzu daha âlâ yerlere getirmek istiyoruz” biçiminde konuştu.

VARGA: HATAYSPOR TÜRKİYE’DE KENDİSİNDEN KELAM ETTİREN BİR TAKIM

Yeni transfer edilen kanat oyuncusu Kevin Varga da, konuşmasında; “Hatayspor’a geldiğim için çok memnunum. Buraya gelmeden de daha evvelce Hatayspor’a rakip olma talihim olmuştu. O vakit güçlü bir takıma karşı oynamıştık. Hatayspor, Türkiye’de kendisinden kelam ettiren bir kadro. Amacımız belirli, birinci on ortasına girebilmek. Onun için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Türkiye’yi çok seviyorum. Yanlışsız yerdeyim, diyebilirim. Buranın insanları nitekim çok sıcak. Lig kalitesi öbür taraflardan bana nazaran daha düzgün. Türkiye’de olmaktan çok mutluyum” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.