SVB ve Silvergate Bu 5 Altcoin’i Diplere İtti!

Bu hafta, özellikle 3-10 Mart tarihleri arasında, tüm kripto para piyasası düşüş yaşarken özellikle beş altcoin sert bir değer kaybı yaşadı. Düşüş, çoğunlukla Silicon Valley Bank (SVB) iflası ve Silvergate’in çöküşünden kaynaklandı. Peki, bu hafta en çok düşen coin’ler hangileri? Sırada neler var? İşte düşüş yaşayan altcoin’ler listesi ve analist Valdrin Tahiri’nin bunlara yönelik beklentileri…

Stacks, yüzde 32 düştü: Sırada ne var?

Stacks fiyatı, 1 Mart’ta 1.05 dolara ulaştığı andan itibaren düştü. Altcoin, 4 Mart’ta yükselen bir paralel kanaldan kırılarak 9 Mart’ta 0.59 dolara geriledi.  Şu anda Kriptokoin.com verilerine göre kripto para birimi fiyatı 0,53 dolarda. Analiste göre 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor. Alan bir sıçrama başlatabilirken, RSI henüz herhangi bir yükseliş sapması oluşturmadı. Analiste göre düşüş devam ederse, bir sonraki en yakın destek alanı 0.40 dolar olacak. Öte yandan, bir sıçrama olursa STX fiyatı 0,63 dolara yükselebilir.

SingularityNET (AGIX) fiyatı: Altcoin için daha büyük bir düşüş mü geliyor?

Bu hafta yüzde 30.8 düşen AGIX fiyatı, 8 Şubat’ta 0,67 dolara ulaştığı zirveden bu yana geriledi. 1 Mart’ta daha düşük bir yüksek (kırmızı simge) oluşturdu ve ardından düşüşüne devam etti. 9 Mart’ta 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesinden 0,36 dolara düştü. Analiste göre düşüş devam ederse, altcoin 0,28 dolardan 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesine düşebilir. Ancak AGIX, bir sıçrama olursa 0,36 dolar seviyesini yeniden test edebilir.

Mina (MINA) fiyatı düşüşe devam ediyor

Bu hafta yüzde 29.4 gerileyen MINA fiyatı, 16 Şubat’ta 1,25 dolara ulaştığı andan itibaren keskin bir düşüş yaşadı. Bu, 1,17 dolarlık direnç alanının üzerinde bir sapmaya neden oldu. Düşüş hızı 3 Mart’ta hızlandı. Şu anda, analiste göre kripto para birimi 0,57 dolarlık yatay destek alanına yaklaşıyor ve ona ulaşması bekleniyor. Öte yandan, fiyat sıçrarsa, 0,82 dolarlık alanı yeniden test edebilir ve direnç olarak doğrulayabilir.

Render Token (RNDR) 7 Şubat’tan beri düşüyor

RNDR fiyatı, 2,19 dolara ulaştığı 7 Şubat’tan bu yana düştü. 16 Şubat’ta daha düşük bir zirve oluşturdu ve sonrasında düşüş hızını artırdı. Şu anda kripto varlık, 1,08 dolardan 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinin altında işlem görüyor. Düşüş devam ederse, en yakın destek 0,77 dolar olacaktır. Öte yandan, RNDR ivme kazanırsa 1,07 dolar bölgesini bir kez daha test edebilir.

Altcoin Dash (DASH), artan desteği kırıyor

Bu hafta yüzde 24.9 düşen DASH fiyatı, 16 Şubat’ta 77,90 dolara ulaştığı zirveden bu yana düştü. Fiyat, Mart ayının başında daha düşük bir zirve oluşturdu ve sonrasında düşüş hızını artırdı. 9 Mart’ta DASH, yükselen bir destek hattından ayrıldı. Analiste göre düşüşün devam etmesi durumunda en yakın destek alanı 49 dolarda olacaktır. Öte yandan, kripto varlığı ivme kazanırsa, yükselen destek çizgisini 60 dolardan yeniden test edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir