TFF, ihaleyi iptal edip yayın haklarını Bein Sports’a verdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İdare Konseyi, 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait olarak “TFF Harika Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devri”ne yönelik yayın ihalesiyle ilgili kararını açıkladı.

TFF’den yapılan açıklamada, yayın ihalesinin iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Yönetim Konseyi; daha evvel oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komisyonu’ndan 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Kurulun fonksiyonunu yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki kaide ve şartlara uygun teklif vermemesi, birtakım paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın dalındaki şartlar nedeniyle, 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir” denildi.

TFF İdare Heyeti’nin oybirliği ile yayın haklarının Bein Sports’a verilmesini kararlaştırdığı aktarılan açıklamada, “Yukarıdaki şartlara ek olarak, transfer döneminin açılması ve Kulüplerimizin transfer periyodunda sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir müddet kalması nedeniyle yine bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma mukavelesi yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir” tabirlerine yer verildi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.