Yeni vali genel sekreteri misyondan aldı, yerine Sur kayyumunu getirdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan, kentin yeni valisi Ali İhsan Su tarafından misyondan alındı. Yerine Sur Kaymakamı ve Sur Belediyesi Kayyumu Abdullah Çiftçi atandı.

Kayyumla yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde sular durulmuyor. Vali Münir Karaloğlu’nun valiler kararnamesiyle sürpriz bir biçimde merkeze çekilmesinden sonra yerine atanan Mersin Valisi Ali İhsan Su geçen hafta misyona başladı.

Vali Su’nun ayağının tozuyla gerçekleştirdiği birinci icraatı Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan’ı misyondan almak oldu. Kardan’dan boşalan koltuğa ise Sur Kaymakamı ve Sur Belediyesi Kayyumu Abdullah Çiftçi getirildi. Yaklaşık iki yıldan beri genel sekreterlik misyonunu yürüten Kardan’ın misyondan alınması şaşkınlık yarattı.

YARDIMCISI ŞANTAJDAN TUTUKLANMIŞTI

Kısa müddet evvel de Kardan’ın yardımcılığını yürüten Ercan Bircan, hasımlık yaşadığı Gençlik Spor Daire Lideri Mehmet Kesen’e belediyedeki personel aracılığıyla şantajda bulunmuş ve “Elimizde imajların var, istifa etmezsen bunları yayımlayacağız” dediği için tehdit ve şantaj kabahatlerinden tutuklanmıştı.

Şantaj mağduru Mehmet Kesen ise kendisini arayan kişinin hesabına para yatırdığı için ağır tenkitlere maruz kalmış ve merkeze çekilen Vali Münir Karaloğlu tarafından istifası istenmişti. Kesen de istifa ederek Kocaeli Belediyesi’ndeki misyonuna geri dönmüştü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.