BTC, ETH İçin Yarına Dikkat: Vade Sonu Geldi!

Kripto opsiyon yatırımcıları için önde gelen bir alım satım araçları sağlayıcısı olan Greeks.live tarafından yayınlanan son piyasa verileri, 1 Aralık’ta sona erecek Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) opsiyon verilerine ilişkin ilgi çekici bilgiler ortaya koydu. Açıklanan bilgiler kripto meraklıları arasında büyük merak uyandırdı ve Blockchain ölçümlerine ve potansiyel piyasa baskılarına ışık tuttu. İşte detaylar…

BTC ve ETH için opsiyon verileri dikkat çekti

Greeks.live, yaklaşan vade bitiminin, karmaşık bir finansal manzaraya katkıda bulunan şaşırtıcı bir 29.000 Bitcoin opsiyonu içerdiğini ortaya koydu. Kripto piyasasındaki satım ve alım opsiyonları arasındaki hassas dengeyi gözler önüne seren 0,58’lik Satım ve Alım Oranı karmaşık bir katman oluşturuyor. BTC için stratejik olarak konumlandırılmış 37.000 dolarlık Maxpain noktası, 1,13 milyar dolara ulaşan kolektif nominal değeriyle potansiyel piyasa baskıları hakkında fikir vermektedir.

Odak noktasını Ethereum’a kaydıran opsiyonlar, 0,49’luk bir Put Call Oranı ve 2.100 dolarlık bir Maxpain noktası ortaya koyuyor. Bu konfigürasyon, potansiyel piyasa dalgalanmaları için zemin hazırlıyor ve 470 milyon dolarlık kümülatif nominal değerle daha geniş Ethereum piyasası için yaklaşan vade bitiminin önemli finansal etkilerini vurguluyor.

Piyasa dinamikleri ne durumda?

Bitcoin’in geçen haftaki aylık teslimatın ardından 38.000 dolar seviyesini birçok kez aşmasına rağmen, kripto piyasası bu hafta volatilitede bir düşüş yaşadı. Opsiyon verilerinin analizi, düşük bir Put Call Ratio’ya işaret ederek, birincil işlemlerin kullanım fiyatına yakın Maxpain noktaları ile çağrılara odaklandığını gösteriyor. Ralli ivme kaybettikçe, opsiyonların çarpıklık seviyesi düşüyor ve bu da Ocak ETF onaylarına odaklanan bir yükseliş beklentisiyle kısa vadede yükseliş eğilimlerinin azaldığını gösteriyor.

MN Trading’in CEO’su ve kurucusu Michael Van de Poppe, Bitcoin’in 38.000 dolar seviyesini geçememesine rağmen piyasaların bir konsolidasyon aşamasında olduğunu ve bunun da fırsatlar sunduğunu belirterek mevcut piyasa aşamasını yorumladı. Daha yüksek düşükler ve daha yüksek yüksekler oluşturma modeli devam ederse, bir kırılma yakın duruyor. Son güncelleme itibariyle BTC fiyatı %1,21’lik bir düşüş yaşayarak 37.734,99 dolara ulaştı. Geçtiğimiz yedi gün içinde BTC %0,62’lik bir artışa ve geçtiğimiz ay %9,46’lık önemli bir yükselişe tanık oldu. Bu arada, ETH fiyatı son 24 saatte %1,21’lik bir düşüş kaydederek bugün 2.032 dolara ulaştı ve geçtiğimiz hafta %2,07’lik bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, ETH geçtiğimiz ay %12,23’lük kayda değer bir artış gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx