İsrail Saldırıları Beyaz Saray Önünde Yüzlerce Kişi Tarafından Protesto Edildi

İsrail dün akşam saatlerinde Gazze’deki güvenli bir hastaneye hava saldırısı gerçekleştirdi. Gazze Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan ilk açıklamlarda 500 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. İsrail’e tepkiler ise dünya genelinde büyüyor. ABD’deki vatandaşlar da Beyaz Saray önünde toplanarak İsrail’i protesto etti.

Kaynak: TRT Haber

İsrail’in 17 Ekim Salı akşamı hastaneye saldırmasıyla yüzlerce kişi hayatını kaybetti.

İlk olarak 500 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken daha sonra resmi sayının 800’e ulaştığı bildirildi. İsrail’in sadece sivil vatandaşların olduğu güvenli bir hastaneye saldırı gerçekleştirmesi dünya basınında tepki çekti.

Tüm dünyada liderler ve vatandaşlar İsrail’e tepki göstermeye başladı.

Gazze’de yaşanan insanlık dramına ülkemizden ve farklı birçok ülkeden tepki geldi.Vatandaşlarımız İstanbul ve Ankara’daki İsrail Konsoloslukları başta olmak üzere birçok farklı yerde toplanarak tepki gösterdi.

Dünya basınında İsrail’e tepki artarken ABD’de de Beyaz Saray önünde yüzlerce kişi toplandı.

TRT Haber’in aktardığına göre, ‘Filistin Gençlik Hareketi’ tarafından organize edilen protestoya yüzlerce kişi katıldı. Dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen eylemler, Beyaz Saray önünde düzenlendi.

“Etnik temizliği finanse etmeyi durdurun.”

Yapılan protestolarda ‘Filistin soykırımına son’, ‘Etnik temizliği finanse etmeyi durdurun’ gibi yazıların bulunduğu pankartlar yer aldı.

Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden, 18 Ekim Çarşamba günü İsrail’e bir ziyaret gerçekleştireceğini duyurmuştu.

Hamas’ın acımasız terör saldırısı karşısında dayanışma içinde olmak ve sonraki adımlar konusunda istişarede bulunmak için yarın İsrail’e gidiyorum.Daha sonra liderlerle görüşmek, ciddi insani ihtiyaçları ele almak ve Hamas’ın Filistinlilerin kendi kaderini tayin hakkını savunmadığını açıkça belirtmek için Ürdün’e gideceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx