KYK Yurdunda Yaşanan Felaket Hakkında “Asansöre Binmeselerdi” Diyen Hadsiz Kişi Tepkilerin Odağında!

Aydın’da yer alan Güzelhisar Kız KYK Yurdu’nda dün akşam korkunç bir olay yaşandı. İçinde 15 öğrencinin yer aldığı asansör zemine çakıldı. Öğrencilerden 1’i hayatını kaybederken diğer öğrencilerin ise yaralı olduğu öğrenildi. Ölü sayısının 1’den fazla olduğu iddia edilirken daha önce arızalı olduğu bildirilmesine rağmen onarılmayan asansörün düşmesini protesto eden öğrenciler polis müdahelesiyle karşılaştı. Sosyal medyada ise bir kişi ‘Arızalı asansöre binmeselerdi’ diyerek suçu öğrencilerde buldu!

Dün akşam saatlerinde Aydın Güzelhisar KYK Kız Yurdu’nda daha önce arızalı olduğu defalarca yönetime bildirilen asansör, içindeki 15 öğrenciyle birlikte zemine çakıldı.

Olayda bir kız öğrenci hayatını kaybetti. Yurtta yaşayan diğer öğrencilerin iddiası ise ölü sayısının 1’den fazla olmasıydı.

Arkadaşlarını kaybeden acılı öğrenciler, yönetimi protesto etmek isteyince polis ve TOMA müdahalesiyle karşılaştı.

Öğrenilene zemine çakılan asansörün arızalı olduğu, sık sık öğrencilerin içinde kaldığı daha önce yönetime yüzlerce kez şikayet edilmiş. Önlem alınmayan asansör, dün bir öğrenciye mezar oldu…

Yaşanan felaket sosyal medyada büyük infiale neden olurken bazı bir Twitter kullanıcısı “Arızalı olduğunu bile bile neden 15 kişi bindiniz?” diyerek bu ihmalkarlığı öğrencilere yükledi!

Acımasızca yapılan bu yorum diğer kullanıcılar tarafından tepki çekti.

“Asansör neden onarılmadı?” diye sormak yerine “Niye asansöre bindiler?” diyen bir kesim var maalesef…

Türkiye’nin dört bir yanındaki KYK yurtlarında benzer şikayetler olduğu ortaya çıktı.

Maalesef ki ortalık vicdansız dolu…

Ayrıca olayın yaşandığı yurtta daha önce de benzer olaylar yaşanmış, birçok öğrenci asansörlerde dakikalarca mahsur kalmış.

Problemli asansörlerin hala kullanılabiliyor oluşu ise kan dondurucu.

Valla ne diyeceğimizi bilmiyoruz.

Sözün bittiği yerdeyiz…

Yorumu size bırakıyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx