Snapdragon 8 Gen3 yonga setinin elde ettiği puanlar sektörde heyecan yarattı

Teknoloji dünyasında heyecan yaratan bir gelişme, duyumcu @NonxCirno’nun, Qualcomm Snapdragon 8 Gen3 yonga setinin AnTuTu v10 test puanlarını paylaşması oldu. Bu yonga seti, etkileyici bir 1771106 puan kazandı. Bu aşamada elde edilen puanın yalnızca referans amaçlı olduğunu ve seri üretim cihazların performansını temsil etmeyebileceğini belirtmekte yarar var. Ancak, bu durum Qualcomm’un yakında piyasaya sürmeyi planladığı amiral gemisi yonga setinin potansiyelini görmemize imkan sunuyor. Önceki modellere ve Apple gibi diğer sektör devlerine kıyasla, Snapdragon 8 Gen3 mobil işlem sektöründe devrim yaratma potansiyeline sahip.

Snapdragon 8 Gen 3, bu yılın Ekim ayında piyasaya sürülecek. Duyum hesabı @数码闲话站’e göre, Qualcomm SM8650 mühendislik prototipinin Geekbench 5 puanları da dikkat çekici. Tek çekirdekli testte 1700 puan ve çok çekirdekli testte 6600 puan alınmış.

Snapdragon 8 Gen3 yonga setinin elde ettiği puanlar sektörde heyecan yarattı

Geekbench 6’da ise tek çekirdekli testte 2200 puan ve çok çekirdekli testte 7000 puan gibi daha yüksek puanlar gözlenmiş. Bu sonuçlar, yonga setinin bile henüz erken aşamada olduğunu ve çarpıcı bir güç sergilediğini ortaya koyuyor.

Mobil işlem sektöründe, Apple’ın A16 yonga seti güçlü bir rakip olarak öne çıkıyor. Snapdragon 8 Gen3, Geekbench 6 puanlarında A16’nın biraz gerisinde; tek çekirdekli testte 2500 puan ve çok çekirdekli testte 6200 puan almıştır. Ancak, Qualcomm’un yonga seti halen oldukça rekabetçi görünüyor. Beklenenin aksine, Snapdragon 8 Gen3, Snapdragon 8 Gen2‘ye kıyasla daha yüksek bir performans göstermiş, Geekbench 6 tek çekirdekli testte 2000 puan ve çok çekirdekli testte 5500 puan almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir