Üniversiteli Gençler Buraya: Derse Giderken Yapabileceğin Doğal Görünümlü Makyaj İçin 11 Tüyo

Eskiden maruz kaldığımız ağır makyajlar yerine trendler yönünü yokmuş gibi görünen doğal makyajlara doğru çevirdi. Gün içinde yüzüm ağırlaşmasın, doğal görünmek istiyorum diyorsan uygulayabileceğin birkaç tüyoyu seninle paylaştık!

1. Doğal görünümlü bir makyaj için nemlendirici ile makyajınıza başlayın!

Doğal bir görünüm için ilk adım adeta içinizdeki ışığın dışarıya taşmış gibi göründüğü ışıl ışıl bir cilttir. Ayrıca taze nemlendirilmiş bir cilt makyajınızın porselen gibi durmasını engeller.

2. Asla atlamamanız gereken unsur tabii ki güneş kremidir!

Cildinizi zararlı UV ışınlarından korumayı rutininiz haline getirin. Fondöten kullanmak cildi çok yoracağı için renkli güneş koruyucuları sayesinde cilt renginiz eşitlenir. Bu sayede hem parlak hem de makyaja hazır bir cilde sahip olursunuz!

3. Makyaj çantanızda mutlaka bir tane makyaj bazı olsun!

Cilt, göz ve cildin farklı bölgelerinde sorun yaşadığınız yerlere uygulayabileyeceğiniz, farklı kullanım alanlarına sahip primerlar sayesinde ciltteki pürüzlü görüntüyü minumuma indirebilirsiniz. Ayrıca makyajınızın kalıcılığı da artacağı için gün boyu bütün derslerde kusursuz bir ”no makeup” makyajı ile boy gösterebilirsiniz!

4. Sıra geldi fondöten sürmekten vazgeçemeyenlere…

Doğru bir fondöten sizi sanki makyaj yokmuş gibi bir görüntüye hazırlar. Bunun için ten renginizin alt tonunu bilmek çok önemlidir. Islak bitişli fondöten tercihi sayesinde teninizle birleşen parlak bir görünüm de elde edebilirsiniz!

5. Işığınızı güneş bile kıskansın isterseniz biraz aydınlatıcı fena olmaz!

Doğal görünümlü bir makyajın olmazsa olmazlarından biri de aydınlatıcıdır! Bir fırça yardımı ile elmacık kemiklerinize, burnunuzun ucuna ve göz pınarlarınıza yaptığınız dokunuş sayesinde enfes bir görüntü sağlayacak! Tabii bahsettiğimiz ufak dokunuşların görseldeki kadar olmadığının umarım farkındasınızdır!

6. Yanaklarınız elma şekeri gibi dursun diyorsanız hemen bir tane allık kapın!

Allık kullanmak, makyaj hilelerinden sadece bir tanesi… Sizi taptaze hissettirecek bu makyaj ürününü şeftali tonlarında seçmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz! Bu sayede yüzünüzdeki değişimi fark edeceğinizin garantisini veriyoruz.

7. Upuzun kıvrımlı kirpikler ile bakışınıza derinlik katın!

Kirpik uçlarına çok baskı yapmadan rimel uygulamak doğal görünümlü kirpiklerin birinci adımı diyebiliriz. Daha sonra dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta da maskarayı uygularken topak topak olmaması. Tabiri caizse bu görüntüye ”örümcek bacağı” diyoruz ve oldukça demode duruyor…

8. Kaşlarınızı boyamak yerine taramayı tercih edin!

Eğer çok seyrek kaşlara sahip değilseniz kaşlarınızı boyamak yerine taramak bakışlarınıza ayrı bir derinlik katacak ve boyanmış yapay bir kaş görüntüsüne göre oldukça iyi görüneceksiniz.

9. Cildinizde kapanmasını istediğiniz yerlere kapatıcı sürün!

Yüzünüzde sizi en rahatsız eden bölgelere ve gözaltlarınıza cildinizden bir ton açık renk kapatıcı sürmek sizi yorgun ve uykusuz görüntünüzden kurtaracak! Bu sayede sınav zamanlarında tüm gece ders çalıştığınızı da kimse fark edemeyecek…

10. İster hafif makyaj yapın, isterseniz çok ağır ama hep yapmanız gereken tek şey dudakları nemlendirmek!

Kusursuz bir makyajın en önemli adımlardan biri de dudakları nemlendirmek! Çatlak dudaklara elveda demenin tam zamanı çünkü çatlak dudaklara sürdüğünüz hiçbir ruj birkaç saatten fazla dudağınızda kalmaz. Üstelik günün ortasında soyulan dudaklar yüzünden tüm dikkatiniz dağılabilir!

11. Dudak çerçevesi sayesinde dudak dolgusu yaptırmanıza hiç gerek kalmayacak!

Rujunuzu sürmeden önce uygun bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçevelemek sizi doğal botoks görüntüsüne kavuşturur! Ayrıca dudak çerçevenizin belirgin olması rujunuzu taşırmadan sürmeniz için çok büyük destekçi diyebiliriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx